Menu

The Blogging of Pittman 311

albrightalbright1's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://blogfreely.net/kaplanring27/kancelaria-upadlosc-konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://melodyhose04.webs.com/apps/blog/show/50167118-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments
https://my.getjealous.com/hoover75martinsen

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla posiadających wątpliwościAnalizując fora o problematyce finansowej i pożyczkowej coraz to częściej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym artykule pragnę rzucić nieco światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej chwili mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 r.) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby indywidualne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować wiele przesłanek. W pierwszej kolejności należy wykazać, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie opłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - doskonały przykład jednostek, które zaciągnęły dużo zobowiązań i sumy rat przewyższają uzyskiwane dochody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego albo pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu odpowiedniego wniosku potrzebna jest specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.