Menu

The Blogging of Pittman 311

albrightalbright1's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
http://adwokat218.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24625905-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://www.openlearning.com/u/valdezmahmoud37/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka praktyczne wytyczneŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chciałabym rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o przeprowadzeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, jednak do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące firmę (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W chwili obecnej (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. W pierwszej kolejności powinno się wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład osób, które wzięły pełno zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą oszustwa albo pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to problem rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego właściwym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy doświadczonego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.