Menu

The Blogging of Pittman 311

albrightalbright1's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://guerrero98harris.bravejournal.net/post/2022/02/14/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://writeablog.net/prawnik-rzeszow353/kancelaria-upadlosc-konsumencka-rlwd

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka w odpowiedziach praktykaPrzeglądając fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz częściej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym treściwym paragrafie chciałabym rzucić trochę światła na przedmiotowe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W obecnej chwili (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o obwieszczenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Niemniej jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi spełnić szereg przesłanek. Na początku przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie spłacać naszych comiesięcznych zadłużeń - klasyczny przykład osób, które wzięły wiele zadłużeń i sumy rat przewyższają uzyskiwane zarobki). W dalszej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, że zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek o lichwiarskim charakterze.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego stosownym wyjściem jest korzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.