Menu

The Blogging of Pittman 311

albrightalbright1's blog

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://troelsen45beier.bravejournal.net/post/2022/07/13/Kancelaria-Upad%C5%82o%C5%9B%C4%87-Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://walshle1787.livejournal.com/profile
Kancelaria Upadłość Konsumencka
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Upadłość konsumencka dla szarego DłużnikaŚledząc fora o problematyce finansowej i kredytowej coraz nagminniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chciałabym rzucić odrobinę światła na powyższe zagadnienie. W nieskomplikowanych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w polskim systemie prawnym, niemniej jednak do tej pory mogły z niej korzystać wyłącznie podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). Aktualnie (a dokładniej z końcem grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać także osoby indywidualne - konsumenci.

Jednak, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi zrealizować szereg przesłanek. Na wstępie powinno się wykazać, że jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, że ze swoich zarobków nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - doskonały przykład jednostek, które wzięły pełno deklaracji i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie należy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu właściwego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego poprawnym wyjściem jest korzystanie z pomocy kompetentnego pełnomocnika w osobie mecenasa lub radcy prawnego.

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.