Menu

The Blogging of Pittman 311

albrightalbright1's blog

Kredyt krótkoterminowy w jakiej sytuacji najlepiej skorzystać z takiej formy finansowania

Banki mają w swojej ofercie wiele różnych kredytów, z jakich możemy skorzystać. http://huynhhuynh1.unblog.fr/2020/10/26/scoring-kredytowy-wedlug-bik-co-warto-o-nim-wiedziec/ Produkty bankowe zazwyczaj różnią się od siebie, przykładowo dopuszczalnym czasem spłaty. Kredyty z krótkim terminem spłaty są kojarzone najczęściej z pożyczkami pozabankowymi - co jest błędem. W tym artykule dowiesz się czym jest kredyt krótkoterminowy, jakie normy należy spełniać, żeby go otrzymać jak również dowiesz się kiedy opłaca się zdecydować się na taką formę finansowania.

Kredyt z krótkim terminem spłaty - czym jest?

https://diigo.com/0isfxi Na rynku istnieje dużo produktów finansowych, które różnią się między sobą pod wieloma względami. Kredyty możemy podzielić między innymi biorąc pod uwagę czas spłaty zaciągniętego zobowiązania, gdzie możemy wymienić następujące kredyty:
-krótkoterminowe (maksymalny termin spłaty zobowiązania do 1 roku)
-średniodnioterminowe (maksymalny okres spłaty zobowiązania do 3 lat)
-długoterminowe (termin spłaty zobowiązania powyżej 3 lat)
Kredyt z krótkim terminem spłaty jak sama nazwa wskazuje to zobowiązanie przydzielane maksymalnie ma 12 miesięcy i przeważnie na niewielką kwotę. Trzeba zaznaczyć, że kredytu krótkoterminowego nie musimy spłacać przez równe 12 miesięcy - jest to wyłącznie maksymalny czas spłaty zaciągniętego zobowiązania, którego nie powinniśmy przekroczyć. Możemy spłacić to zobowiązanie dużo szybciej. Gdy potrzebujesz natychmiast niewielkiej ilości gotówki np. na zakup sprzętu, upominki świąteczne bądź jakiekolwiek inne potrzeby, a w obecnej sytuacji Twój domowy budżet nie pozwala na pokrycie pilnego wydatku, w takiej sytuacji zdołasz skorzystać z kredytu krótkoterminowego. Placówki bankowe chętnie decydują się na udzielenie takiej formy finansowania, gdyż są to kredyty na niewielkie kwoty. Minusem tego typu kredytu będzie jednak wyższy całkowity koszt kredytu. Bardzo często możemy spotkać się z sytuacją, że instytucja finansowa oferuje znacznie bardziej atrakcyjne warunki dla nowych klientów niż w przypadku osób, które od dłuższego czasu korzystają z jego usług. W związku z tym warto przewertować oferty kilku banków, aby dopasować dla siebie taką ofertę, która będzie dla nas najbardziej interesująca.

Jakie warunki musisz spełniać, aby otrzymać kredyt krótkoterminowy

Decydując się na skorzystanie z jakiegokolwiek wsparcia finansowego ze strony instytucji bankowej, musimy liczyć się z tym, że trzeba spełniać określone warunki, tak aby to finansowanie uzyskać. Z kredytu z krótkim terminem spłaty możesz skorzystać pod warunkiem, że:
-jesteś pełnoletni
-posiadasz aktualny dowód osobisty
-posiadasz obywatelstwo polskie
-posiadasz stały adres zamieszkania na terenie Polski
-posiadasz zdolność kredytową - w przypadku kredytów krótkoterminowych najczęściej jest to łatwe do pozyskania
-nie masz kłopotów z regulowaniem aktualnych zadłużeń - placówka bankowa sprawdza Twoją wiarygodność, czy nie możesz miał problemów z regularną spłatą zobowiązania, o które wnioskujesz

Kiedy warto skorzystać z kredytu krótkoterminowego?

Kredyt z krótkim terminem spłaty będzie idealnym rozwiązaniem dla osób, które w krótkim okresie chcą zdobyć niedużą sumę na opłacenie swoich aktualnych wydatków. Procedura otrzymania kredytu krótkoterminowego jest znacznie prostsza i szybsza, dlatego że wnioski kredytowe są rozpatrywane sprawniej niż w przypadku kredytów długoterminowych. Z kredytu z krótkim okresem spłaty warto skorzystać także w takim przypadku, kiedy chcielibyśmy zbudować odpowiednią historię kredytową. Jest to istotna kwestia, która z czasem umożliwi nam zaciągnięcie kredytu z dłuższym terminem spłaty.
Bez względu na to, czy decydujemy się na kredyt krótko czy długoterminow

Go Back

Comment

Blog Search

Comments

There are currently no blog comments.